İP PERDE

TÜL PERDE    İP PERDE

İp Perde Modelleri Hakkında

Her geçen gün perde modellerinde daha modern ve yeni ürünler ortaya çıkıyor. Her çıkan yeni model ise bir öncekinden daha güzel olabiliyor. Yine de ev hanımlarının evinde tercih edecekleri modeller kendi kişisel beğenilerine göre değişiklik gösterebiliyor. Siz de yeni çıkan perde modelleri ile evinizi modern ve şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Çok şık görünecek yeni bir model ise kesinlikle ip perde modelleri. Her yerde birbirinden güzel desenleri ve renkleri ile ip perde modelleri günümüzde en çok tercih edilen ve en çok sipariş alınan modeller arasında yer alıyor. Daha çok mutfakta tercih edilen ip perde çok güzel modern bir hava katmak amaçlı evin başka odalarında da kullanılabilir. Çok ince parça parça malzemelerden oluştuğu için yatak odasında kullanılması pek uygun olmayabilir. Yine de siz başka dekorasyon parçaları ile birleştirmek ve uyumlu olmasını isterseniz yatak odasında da tercih edebilirsiniz. Yine tüm perde modellerinde olduğu gibi bu modelde de yıkama ve kurutma işlemi oldukça basit oluyor. Sadece bu ipler biraz ütü isteyebilir. Yıkadıktan sonra bir ütü ile düzleştirmenizde ve kırışıklığını almanızda fayda var. Bunun dışında sizi uğraştıracak bir yönü olmayacaktır.

Daha çok teraslarda ve balkonlarda çok tercih edilen bir model olmakla beraber mutfaklarda da çok tercih edilir. Bunun sebebi ise çok ince ve modern olmasıdır. Mutfak için çok büyük perdeler tercih etmek pek uygun bir seçim olmuyor onun yerine daha ince ve spor perde modelleri tercih edilirse daha uygun oluyor. Bu ürün modeli de yine çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Sizler de evinizin şık ve modern görünmesini istiyorsanız bu modelleri tercih edebilirsiniz. Çok kaliteli malzemelerden çok iyi işçilik ile dikilmiş olan perdeler çok uzun seneler kullanılabilir. Bu perde modeli de yine iyi bir işçilik ile dikilirse çok uzun seneler kullanılır. Bir sorun çıkartmaz ve yıpranma sökülme gibi sorunlar yaşatmaz.

İp perde modelleri salonda kullanılır mı?

İp perde modelleri çok fazla salonda tercih edilmez. Salon evin en şık bölümü olduğu için daha klasik parçalar tercih edilir. Ancak yine de siz her şeye uyum sağladığını düşünüyorsanız salonunuzda da ip perde modeli tercih edebilirsiniz. Kesinlikle salonda kullanılamaz diye bir kural yoktur. Sadece gerekli dekorasyon parçalarını da kullanmış olmanızda fayda var. Çünkü çok klasik bir salona ip perde modeli uygun bir model olmaz. Buna dikkat ettikten sonra istediğiniz gibi tercih edebilirsiniz. Mesela; evinizi çok spor döşediniz halınız da spor ve sade bir model ise perdelerinizi ip model olarak tercih edebilirsiniz. Rengini de salonda hakim olan renge uyum sağlayacak bir renk olarak tercih edebilirsiniz. İp perdelerde dekorasyon yapmak bu kadar basit ve kolaydır. Hiçbir zorluğu yoktur. Bu modelde bir parça alacaksanız evinizin dekorasyonuna uyumlu olduğundan emin olmanız yeterli olacaktır. Temizliği de çok basit kullanımı da uzundur. Gönül rahatlık ile alabilir ve kullanabilirsiniz.


GALERİ