DİKEY TÜL

TÜL PERDE    DİKEY TÜL

Dikey Tül Perde

2019 perde modellerinde en çok göze çarpan model dikey tül perdeler oluyor. Bu sebeple de herkesin bu model ile ilgili merak ettiği konular var. Bunlara biz de yazımızda yer verdik. Dikey tül perdeler nasıl yıkanır buna değinmeden önce sizlere bu model ile ilgili birkaç önemli bilgiler verelim.

Bu modeller genelde daha çok mutfak ve salon mekanlarında tercih ediliyor. Son derece modern ve şık görünen perde modeli çok tercih ediliyor. Çok tercih edilmesinin büyük bir sebebi ise modern bir görünümde olması. Hanımlar evlerinde şık ve güzel bir görünüm istediği zaman bu modeli tercih ediyorlar. Dikey olmasının yanı sıra aynı zamanda tül olması da ayrı bir hava katıyor  ve mekanı ferah gösteriyor. Balkonların da vazgeçilmez perde modeli olan dikey tül perdeler evin her yerinde gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Ancak sadece klasik evlerde tercih edilemez. Çünkü bu modeller daha çok spor bir görünüme sahip olduğu için fon perde de kabul edemez. Bu perde modelini tercih eden kişiler fon perde tercih etmesine gerek yoktur. Spor ve daha uçuk bir temada tercih edilecek modeldir. Klasik bir ev tarzında tercih edilmesi uygun olmaz. Klasik bir ev tarzı için uygun olan başka modeller tercih edilmelidir
.

Dikey tül perdeler nasıl yıkanır?

Dikey tül perdeler salon gibi çok kullanılan bir mekânda ve mutfak gibi yağ buhar kirlerinin içerisinde kullanılan perde modelleridir. Bu sebeple de fazlaca kirlenirler. Bu kirlenmeleri nasıl temizleyeceğiz sorusu ise bütün kadınların kafasını kurcalayan birinci sorundur. Bu nedenle de biz de nasıl temizlik yapılır bunu sizlere adım adım anlatacağız. Bu modeller için temizlik sanıldığı kadar zor değil. Mekanizmayı yerinden çıkartıp makinenizin tül programında yıkayabilirsiniz. Bu kadar basit. Ancak bu mekanizmayı bozmak ve kullanılamaz hale getirmek istemiyorsanız mekanizmayı kuran kişiden tam olarak nasıl çıkarıldığını öğrenin. Bu asım çok önemlidir çünkü bu adımda bazı yanlışlar yaparsanız bütün modeli çöpe atmanız gerebilir. Mekanizmayı bozmadan çıkarttıktan sonra bir yumuşatıcı olan ılık suya da basabilirsiniz. Çamaşır makinesine de atabilirsiniz ancak bu yöntem modelinizin kırışmasına ve ütü yapmanızı gerektirtecek hale gelmesine sebep olabilir. Ütü yaparken de bazı hatalar yapabilirsiniz. Zaten dikey olduğu için dümdüz olmasında ve kırışık durmaması da önemlidir. Ayrıca makinede yıkamak bir süre sonra perdenizin yıpranmasına da sebep olabilir. Bu sebeple sizlere önerimiz evinizde perdenizi bir ılık suya basmanız ve yumuşatıcı ile beyazlatıp kirlerden arındırmanızdır. Bu sayede dokusunu bozmadan çok güzel bir şekilde temizliğini yapabilirsiniz.


Dikey Tül-1

Dikey Tül-2

Dikey Tül-3