PERDE HAKKINDA

   PERDE HAKKINDADoğal, pamuklu ve keten kumaşlar yıkanınca çekebilir.
Perdeyi, çekme payını hesaplayarak satın alın ve diktirmeden önce mutlaka bir kez yıkayın.

Polyester ve sentetik tüllerinizi makineden çıkardıktan sonra nemli nemli asın, kırışık yerler kendiliğinden düzelecektir.

JAPON PERDE
Mekanizma olarak 50-60 cm’lik kumaş panellerini bir ray üzerinde hareket ettirecek şekilde hazırlanmış ip veya motorlu sistemlerdir. Her türlü kumaş ile uygulanmaları mümkündür. Ortadan açılabilir ya da 2 yana hareket ettirilebilir şekilde hazırlanabilir. Özellikle geniş ve yere kadar olan pencerelerde tercih edilmelidir.

Japon Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?
Japon perdeler için en doğru ölçü tavan ölçüsüdür.  Pencere genişliği  fazla olan camlarda ölçü isteğe göre eşit kumaş panellere bölünebileceğinden panel için pencerenin sağı veya solunda panellerin toplanacağı bölümün olmasına dikkat edilmelidir.

MEKANİZMALI PERDE
Katlamalı perdeler kademeli olarak katlanarak toplanır ve açılır. Üzerinde perdeyi hareket ettiren ip ya da kurdelaların bulunduğu makaralar ve kumanda zinciri bulunur.

Çubuklu Katlamalı Perde
Doğal Katlamalı Perde
Balon Perde

RUSTİK PERDE
Metal, ahşap gibi boru veya çubukların üzerinde farklı dikiş şekillerine göre yapılan uygulamadır. Tercihe göre istenilen cinste kumaş kullanılabilir.  Genellikle perdelik denilen alçı veya ahşap perde kanallarının olmadığı yerlerde tercih edilir.

Rustik Perde Ölçüsü Nasıl Alınır ?
Duvardan ölçü en şekli en uygun olanıdır. İsteğe göre tavana da takılabilir. Duvardan ölçü alırken pencerelerin kenarlarından 15-20 cm taşılacak şekilde ölçü alınır. Eni 180 cm’yi aşan rustik ölçülerinde ortaya taşıyıcı ayak takılması gerekli olacağından perdenin 2 parça şeklinde kullanılması gerekir.
Çopuroğlu Tekstil Perde