MUTFAK PERDELERİ

TÜL PERDE    MUTFAK PERDELERİ

Mutfak Perdeleri Nasıl Seçilmelidir ?

Mutfaklar her bayan için önemli birer mekandır. Mutfak dekorasyonunda perdeler ayrı öneme sahiptir. Peki mutfakta perdeler nasıl seçilir ? Hangi tip perde seçimi daha isabetli olacaktır ? Bu konu üzerinde detaylı araştırma yaparak sizlere mutfak perdeleri hususunda bilgiler vereceğiz. Mutfaklar özellikle modern yaşamın bir parçasıdır. Bayanların zamanlarının büyük bölümünü burada geçirdiği ne düşünürsek, içerisindeki eşyaların özenle seçilmesi şarttır. Mutfak dolabı, mutfak masası, mermer tezgah, dolap rengi, duvar rengi, iç aydınlatma, perde ve halı bu kriterlerin başında gelmektedir. Peki kombinasyonu nasıl yapmak gerekir ?

Mutfak için en uygun perde hangisidir ?

Öncelikle 2018’e girdiğimiz şu günlerde kombin renklerine hususunda farklı modelleri aşağıda sizlerle paylaştık. Sizlerde bu modellere bakarak kendi özgün düşüncelerinizi evinize yansıtabilirsiniz. Genellikle mutfaklarda en çok tercih edilen perde türü zebradır. Bunun avantajları da olduğu gibi bazı da olumsuz gönderme söylemeden geçmek istemiyoruz.

Örneğin zebra perdeler mekana hoş bir hava katması ilk söyleyebileceğimiz özellikleri arasındadır. Ayrıca modern yaşamın kapılarını açarken, temizlik hususunda biraz zorlanabilirsiniz. Yıkanması biraz zordur. Kuru temizlemeye vermeniz gerekebilir ya da üstünkörü temizlik olabilir. Yine de olumsuz yönleri arasında perde uzun süreli kullanmanız açısından sıkıntı çıkabilirsiniz.

En kullanışlı mutfak perdeleri

Mutfak perdeleri özellikle açık renkli olanları günümüzde fazlaca kullanılmaktadır. bayanların büyük bir bölümünü burada geçirdiğini düşünürsek masa, halı mutfak dolabı gibi aksesuarlarla perdenin uyum içinde olması gerekmektedir. Seçtiğiniz perdede farklı modeller olabildiği gibi renk bakımından da değişik tipler ele göz atmanızda yarar var.
Örneğin, siyah mutfak dolabı üzerine yapılmış ince beyaz süsler süslenmiş bir mutfak düşünün. Buraya en uygun perde içerisinde kesinlikle siyah ve beyaz tonların olması gerekiyor. Direk olarak siyah perde seçmeniz de yanlış olabileceği gibi, siyah tonlu renkleri az kullanmanız gerekiyor.


Mutfak Perdeleri-1

Mutfak Perdeleri-2

Mutfak Perdeleri-3

Mutfak Perdeleri-4

Mutfak Perdeleri-5

Mutfak Perdeleri-6

Mutfak Perdeleri-7

Mutfak Perdeleri-8

Mutfak Perdeleri-9