YATAK ODASI PERDELERİ

TÜL PERDE    YATAK ODASI PERDELERİ

Yatak odasında perde seçimi nasıl yapılır ?

Sağlıklı bir uyku, ertesi gün başarının anahtarı sağlar. Mümkün olduğunca konforlu ve rahat yatak odaların uyumaya çalışmaya çalışın. Yatak odaları insanın iç dünyasını yansıtan kişisel bölgelerdir. Bu nedenle her ayrıntısını iyi seçilmesi gerekir. Bu haberimizde en güzel için yatak odaları için fikirlere fikirler sunacağız. Burada ki fikirleri incelerken, yazdıklarımızı dikkate almanızı öneririz. Sadece modellere fikir edinebilirsiniz. Fakat tavsiyelerimizi göz ardı etmemenizi temenni ederiz.

Yatak odası perdesi hangi renk olmalı ?

Yatak odasının ana işlevi, gece konfor sağlamaktır. Bu durumda, perdeler önemli yere sahiptir. Güneş ışığın kesilmesi ve ortama loş hava verilmesi görevini üstlenir. Yoğun kumaş ve tül seçimi, dışarından odasına giren ışık miktarını kontrol etmenizi sağlar. Tabii ki, sıkı veya ince bir malzeme seçmeniz halinde bazı durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Perde için ince kumaş seçmeniz halinde parlak ışıklar kişinin uykuya dalmasını engeller. Gündüz vakit ise çok aydınlık olmasına neden olur.

Bu yüzden perdeyi seçerken özen göstermeniz gerekir. Hem malzemesini hemde modeline karar vermeniz gerekiyor. Yatak odaları için daha yoğun kumaşlar seçiliyor. Yatak odaları için en çok kullanılan ve iki parça kumaştan oluşan klasik modeller tercih ediliyor. Kural olarak mekanda çok sayıda dekoratif eşya bulunmamaktadır. Kullanımı oldukça pratiktir. Perdeyi seçerken çok renkli tutturucular (delikler, fon yada sarkıt) olabilir.

Mavi yatak odası ne renk perde

Yatak odası tül perdesi nasıl olmalı ?
Yatak odası için tül seçimi önemlidir. Tül perde her odaya uyum sağlar. Yapacağınız tercih ile modern bir iç mekan kombinasyonu oluşturabilirsiniz. Tül perdelerinin renk seçeneği azdır. Genellikle beyaz veya açık tonlar tercih edilir.
Odanın aydınlatma seviyesini ayarlamak için, kolayca sabitlenebilen tül perdeler seçilebilir. Rulo perdeleri, yükseldikçe katlananların aksine, gün ışığıyla birlikte odayı değiştirebilir. Bambu perdeler ile aynı prensibe göre çalışır. Ancak bambular yatak odası için nadiren kullanılır. Sadece belirli bir dekorasyon için seçilir.

Yatak odası fon perdesi nasıl olmalı ?

Fon yatak odası ne renk perde

Yatak odası renk kombinleri
Bu başlığımız altında farklı renk ve modellerde kombinasyonları inceleyeceğiz. Renkler her mekanda önemlidir. Bunu sadece yatak odası rengi olarak düşünmeyin. Mutfak, salon veya çocuk odası için aynı sistemler geçerlidir. Önce mekanda ki değişiklik yapılacakların listesi hazırlanır. Sadece bir eşya takviyesi mi yapılacak ? yoksa komple başta aşağıya bir değişiklik mi ? Bunun kararını verdikten sonra kolları sıvayarak işe başlayın.
Kahverengi yatak odasına ne renk perde seçilir ?
Kahverengi kombinasyon sıklıkla karşılaştığımız seçenekler arasındadır. Aşağı örnek resimde nasıl dekorasyonun yapıldığını rahatlıkla görebilirsiniz. Ayrıca odanın içerisinde malzemelerin özenle seçilmesi ve renk tonlama uyumuna dikkat edilmesi gerektiğini de unutmayınız.
Kahverengi yatak odası ne renk perde

Krem kahve yatak odası dekorasyonu
Krem ve kahverengi birbiriyle tam uyum sağlayan iki renktir. Sadece yatakları için kullanılmaz. Aynı zamanda salon veya oturma odası kombinasyonlarında sıklıkla görmekteyiz. Yine konumuz içerisinde buna benzer pek çok örneği görebilirsiniz.

Beyaz yatak odasına hangi renk perde gider ?

Sadeliği temsil eden beyaz yatak odası için perde seçiminde sizlere yardımcı olmak isteriz. Sade perdeler her zaman mekanları değiştirir. Güzelliğin yanında modernliği ve zarifliği ekler. Yatak odalarının anlamını yükleyecek bir perde seçimi yapmak istiyorsanız, kesinlikle beyaz perdeleri denemelisiniz. Ayrıca beyazın yanında kullanacağız tonlara dikkat ediniz. Siyah, yeşil, mavi, kahverengi kısacası hangi renk olursa beyaz renk ile uyum sağlar.
Beyaz yatak odası ne renk perde alırım

Yatak odası renk uyumu modelleri

Yatak odası uyumu bu konumuzun altında en son anlattığımız konudur. Renk uyumu her şeyde önemlidir. Bir salon dekorasyonunda veya koridora yapılacak tadilatta bile… Yatak odası için renk seçiminde şu yolu izleyebilirsiniz. Önce odada ki büyük eşyaları seçin. Daha sonra bu seçtiğiniz eşyalara göre (yatak, yatak başlığı, dolap, şifoniyer) renk seçimi yapın. Perdeyi, halıyı ve ufak aksesuaları bunlara göre ayarlayın. Son aşamada aydınlatmayı ayarlayın. Böylece son bitişi sağlayın.

Kırımızı yatak odası ne renk perde

Bir üstte resimde gösterdiğimiz kırmızı renk ile yapılmış harika bir yatak odası dekorasyonu görüyorsunuz. Burada kullanılan ürünlere yakından bakalım. Yastıklardan, duvar kağıdına kadar özenle hazırlanmış, lüks bir yatak odası tasarımıdır. Ufak aksesuarlar da mekanın havasını değiştirmiş.

Yatak Odası Perdeleri-1

Yatak Odası Perdeleri-2

Yatak Odası Perdeleri-3

YATAK ODASI PERDELERİ-4

YATAK ODASI PERDELERİ-5

YATAK ODASI PERDELERİ-6

YATAK ODASI PERDELERİ-7

YATAK ODASI PERDELERİ-8

YATAK ODASI PERDELERİ-9