OTURMA ODASI PERDELERİ

TÜL PERDE    OTURMA ODASI PERDELERİ

Oturma odası için perde seçiminde yapılması gerekenleri sizler için listeledik.

Gelin, yakından inceleyelim. Özellikle modern dünyanın en çok tercih edilen evleri arasında iç mimarı tasarımları öne çıkanlar listenin başını çekiyor. Yani bu bağlamda lüks evler popülaritesini sürekli olarak koruyor. Peki sizlerde düşük bütçelerle güzel evlere nasıl kavuşabilirsiniz.

Bu yazımızda oturma odasının en önemli dekorasyon parçası olan perde seçimi hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

Koltuğa göre perde seçimi

Hangi odanın perdesini seçerseniz seçin, bu seçimde dikkatli olmanız gerekiyor. Genellikle liste üzerinden konuşmak gerekiyor. Öncelikle alacağınız perdenin özellikleri iyi araştırmalısınız. Daha sonra kullanım açısı, kalitesi ve bayanların ilk öncelik vermesi gereken fiyatını bilmeniz gerekiyor. İşe ilk olarak ürün fiyatından ziyade kalitesi ile başlamak istiyoruz.
Seçeneğiniz perdenin kalitesini ne kadar iyi olursa, uzun ömürlülük açısından size katkı sağlayacaktır. Aksine ucuz diye aldığınız ürünler 3 – 4 sene sonra bozulmaya ve yıpranmaya başlayacaktır. Bu da tekrar masraf etmenize sebep olacaktır. Bu nedenle perde alırken önce kalitesi sonra modeline bakmanız da yarar var. En son olarak fiyat araştırması yapabilirsiniz. Kalitesine güvendiğiniz 3 firmayı listenize alabilir. Daha sonra arasında bir seçim yapabilirsiniz. Tabi bu seçimi yaparken model veya fiyat kriterleri göz ardı etmeyiniz. Şimdi gelelim konumuzun özü olan perde seçimin nasıl yapacağınız hususuna…

Oturma odası veya salonlar için eşyaya göre perde seçimi yapmalısınız. Bu neden alacağınız ürünlerin renklerini odanıza göre ayarlamalısınız. Her evde farklı tip oturma grubu, koltuk takımı veya köşe takımları bulunmaktadır. İçerisinde ki tonları da dikkate alarak perdenizi kolaylıkla seçebilirsiniz.

Mavi koltuk takımına uygun perde

Burada ki seçimde uyumluluğu asla unutmayınız. Yani mavi koltuk takımızı varsa kırmızı veya mor perde seçimini yanlış olacağı gibi bu koltuk takımı için açık tonlarda duvar rengine yakın perde seçimi isabetli kararınız olacaktır.

Yine farklı kombinasyon ile evinize en uygun perdeyi seçebilirsiniz. Konumuzu özetle toparlamak gerekirse; ilk başta yapmanız gereken konu bir bütçe altında hangi tip perde alacağınıza karar vermek olacaktır. Daha sonra kafanızda belirlediğiniz markaları inceleyerek, bir kıyaslama listesi oluşturmanız gerekiyor. Son aşamada hazırladığınız liste üzerinden modeline veya fiyatına göre elemeler yaparak, alacağınız ürünü nihayete erdirmek olacaktır.


Oturma Odası Perdeleri-1

Oturma Odası Perdeleri-2

Oturma Odası Perdeleri-3

Oturma Odası Perdeleri-4

Oturma Odası Perdeleri-5

Oturma Odası Perdeleri-6

Oturma Odası Perdeleri-7

Oturma Odası Perdeleri-8

Oturma Odası Perdeleri-9